Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mrtvý tah

 

Mrtvý tah je opravdový indikátor síly a zároveň nejefektivnější cvik na záda. V současnosti dokáže člověk tímto způsobem pohybovat váhami blízkými 500 kg! Benedikt Magnusson provedl mrtvý tah za použití trhaček podle pravidel Strongmanských soutěží s hodnotou 500 kg (1102lbs). Andy Bolton dokázal pozvednout 457,5kg v lifterském dresu. A znovu Benedikt Magnusson pozvedl RAW 442,5kg. To jsou limitní výkony dnešních dnů.
Jak tedy provést mrtvý tah co nejkorektněji, abychom zároveň zvedli maximální váhu a zároveň nepoškodili svůj pohybový aparát? V první řadě je třeba říct, že neexistuje jediný perfektní způsob provedení mrtvého tahu. Důvodem je vaše tělesná stavba. Existují však společné body, které je nutno dodržet pro nejefektivnější provedení.
Startovní pozice mrtvého tahu je rozhodující moment pro jeho úspěšné zvládnutí. Náročnost mrtvého tahu spočívá v nutnosti vyvinout maximální sílu ihned ve startovní pozici. To znamená, že jakákoliv chyba při zaujmutí ideální startovní pozice a při prvních centimetrech pozdvihu nás stojí nutnost vynaložit dodatkovou sílu na kilogramy zvednuté váhy navíc, protože od začátku netaháme po nejefektivnější dráze.
Ideální pozici si ukážeme na následujícím obrázku a poté si ji popíšeme tak, aby bylo jasné, na které body pozice je třeba se zaměřit.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář